اینتل برنامه جدیدی برای مقابله با انویدیا دارد

اینتل برنامه جدیدی برای مقابله با انویدیا دارد

اینتل با دو پردازنده گرافیکی جدید، می‌خواهد با انویدیا و AMD مبارزه رودررو داشته باشد. با این حال، اینتل بیشتر نگران RTX 3060 Nvidia است.

تام پترسن و رایان شروت از تیم بازاریابی فنی اینتل در گفتگو با PCMag، گفتند که اینتل تمام تلاش خود را می‌کند تا آن‌ها را به اندازه کافی رقابتی قیمت‌گذاری کند تا گیمرهای رایانه شخصی را وسوسه کند.

Arc A750 و Arc 770 از همان GPU A10 استفاده می کنند. Arc A770 با 32 هسته Xe عرضه می شود، در حالی که A750 دارای 28 هسته Xe کمتری خواهد بود، بنابراین می توان انتظار افزایش عملکرد جزئی را برای A770 داشت. انتظار می‌رود دو پردازنده گرافیکی Arc با عملکرد RTX3060 انویدیا مطابقت داشته باشند، اگرچه اینتل ادعا می‌کند که A770 در مقایسه با RTX 3060 عملکرد به‌طور قابل‌توجهی بالاتر دارد.

پیترسن می افزاید: ما کمی سریع تر خواهیم بود، اما بسته به بازی و تنظیمات است. بدیهی است که A770 کمی سریع تر خواهد بود.

با این حال، پردازنده‌های گرافیکی Intel Arc بهترین عملکرد خود را با نسخه‌های قدیمی DirectX ندارند و شرکت این را می‌داند. پیترسن گفت: «بنابراین وقتی DX11 را اضافه می‌کنید، خواهید دید که عملکرد ما کمی کمتر است و ما در برخی موارد عقب و در برخی جلوتر هستیم، اما ضرر بیشتری نسبت به برد در DX11 داریم. در همین حال، نقشه برداری DX9 به DX12 به مایکروسافت واگذار شده است.

اینتل با خوش بینی شروع کرد، اما به نظر می رسد که آنها از وعده های قبلی عقب مانده اند. در ابتدا، اینتل گفت که پردازنده‌های گرافیکی Alchemist با TDP بین 175 وات تا 225 وات عرضه می‌شوند که مستقیماً در مقابل RTX 3060 قرار می‌گیرد. اما این جایی نیست که اینتل در حال حاضر قرار دارد.

پیترسن در مورد اینکه آیا این شرکت قصد دارد از تجارت گرافیک خارج شود، گفت: می خواهم واضح بگویم: ما به جایی نمی رویم.

پترسن در ادامه افزود: «گرافیک یک فناوری حیاتی برای مشتری است، یک فناوری حیاتی برای مرکز داده است و ما می‌خواهیم رقابت را در حوزه اصلی که رقبای ما در آن پول زیادی به دست می‌آورند، آغاز کنیم. بنابراین هر سه این موارد برای اینتل بسیار مهم هستند.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *