شبکه اختصاصی

 • شبکه فیبر نوری

   

  گسترش ارتباطات و راحتی انتقال اطلاعات از طریق سیستم‌های انتقال و مخابرات یکی از پراهمیت‌ترین موارد مورد بحث در جهان امروز است. فیبر نوری یکی از محیط‌های انتقال هدایت شده است که در مخابرات مورد استفاده قرار می‌گیرد. محیط انتقال، جایی بین فرستنده و گیرنده است. سرعت دقت و تسهیل از مهم‌ترین ویژگی‌های فیبر نوری می‌باشد. یکی از پراهمیت‌ترین موارد استفاده از فیبر نوری، آسانی انتقال در فرستادن سیگنال‌های حامل اطلاعات دیجیتالی است که قابلیت تقسیم بندی در حوزه زمانی را دارا می‌باشد. فیبرهای نوری با ظرفیت بالای انتقال، وزن کم (23 برابر سبک تر از کابل مسی) و اندازه کوچک (سطح مقطع 36 برابر کوچک تر از کابل مسی)، جاذبه زیادی در به کارگیری در شبکه را دارند. وقتی پیامی مانند دیتا، تصویر، صدا و یا فیلم قرار است انتقال داده شود نیاز به محیط انتقالی مثل فضای آزاد که ارتباط «وایرلس»بی‌سیم را شامل می‌شود، خط دوسیمه تلفنی، کابل کواکسیال و یا فیبرنوری است. هر کابل نوری شامل دو رشته کابل مجزا یکی برای ارسال و دیگری دریافت دیتا در نظر گرفته می‌شود با گسترش فناوری‌های اطلاعات و ارسال پهنای باند بیشتر اطلاعات، ما احتیاج به محیط‌های انتقال هدایت شده‌ای داریم که بتواند پهنای باند بیشتری را هدایت کند. پهنای باند بیشتر به معنای ارسال اطلاعات بیشتر یا سرعت بالاتر اطلاعات است. در حقیقت می‌توان گفت ظرفیت و سرعت دو دلیل اصلی استفاده از شبکه فیبرنوری است. امروزه یک کابل مسی انتقال داده را تنها با سرعت یک گیگابایت در ثانیه ممکن می‌کند در حالی که یک فیبرنوری به ضخامت تار مو امکان انتقال‌های چندگانه را به طور همزمان با سرعتی حتی بیشتر از ۱۰ گیگابایت در ثانیه به ما می‌دهد که این سرعت روز به روز افزایش می‌ یابد. از آنجایی که در فیبرنوری ما از امواج نوری یا لیزری استفاده می‌کنیم که دارای فرکانس بسیار بالاتری از ماکروویو است،بنابراین می‌توان پهنای باند بیشتری را ارسال کرد. در مخابرات هرچه فرکانس امواجی که می‌خواهیم اطلاعات را روی آن ارسال کنیم بیشتر باشد پهنای باند بیشتری را می‌توانیم انتقال دهیم.

  لازم به ذکر است، شـرکت سروش رسانه بعد از شرکت مخابرات دارای گسـترده ترین شبکه اختصـاصی فیبر نوری در تهـران می باشد. گستردگی این شبکه از شمال به مناطق تجریش، شریعتی، پارک وی و جماران از شمال شرق به نیاوران و اقدسیه، از شمال غرب به سعادت آباد و شهرک قدس، از غرب به خیابان آزادی، از مرکز به ونک، آرژانتین و هفت تیر و از جنوب به بهارستان منتهی می گردد.

 • شبکه بیسیم نقطه به نقطه

  یکی از روش های استفاده از خدمات پهنای باند، استفاده از ارتباطات بی سیم می باشد. در این روش از امواج رادیویی برای انتقال سیگنال بین دو دستگاه استفاده می شود. مشتری می تواند بسته به نیاز خود و با پرداخت هزینه ای، از مزایای پهنای باند اختصاصی بهره مند شود. در این روش برخلاف خطوط اجاره ای، شرکت مخابرات نقشی نخواهد داشت. تنها محدوديتي كه در اين روش در نظر گرفته خواهد شد، انتقال سيگنال‌ها در باند فركانسي مجاز اينترنت بي‌سيم است. باند فركانسي مجاز اين خدمات در سراسر جهان، فركانس‌هاي 2.4-5.4-5.8 مگاهرتز است و شركت‌هاي ارايه دهنده‌ي اين خدمات تنها مي‌توانند خدمات خود را در اين فركانس‌ها ارايه كنند.WLANها (يا LANهاي بي‌سيم) از امواج الكترومغناطيسي (راديويي يا مادون قرمز) براي انتقال اطلاعات از يك نقطه به نقطه ديگر استفاده مي‌كنند.در يك ساختار WLAN، يك دستگاه فرستنده و گيرنده مركزي که Access Point خوانده مي‌شود با استفاده از كابل شبكه استاندارد به شبكه محلي سيمي متصل مي‌گردد. در حالت ساده،‌ گيرنده  AP وظيفه دريافت، ذخيره و ارسال داده را بين شبكه محلي سيمي و WLANبه عهده دارد.

   شبکه بی سیم سـروش رسانه در تهران به صـورت حلقه ای شمال، مرکز و جنوب تهـران را به هم مرتبط می سازد. توزیع از شمال به مناطق شـریعتی و جماران، از شمال شرق به نیاوران و ازگل، از شمال غرب به سئول، سعادت آباد، شهرک قدس و فرحـزاد، از غرب به خیابان آزادی، مهـرآباد و شهرسـتان کرج، از مرکز به خیابان طالقانی و از جنوب به خیابان بوذرجمهـر منتهی می شود. لازم به ذکر است شبکه بی سیـم سروش رسانه، توانایی ارایه سرویس در حومه تهران به خصوص شهرستان های کرج و اسلامشهر را دارا است.

 • مرکز تخصصی تبادل داده (IXP )

  مراکز تبادل ترافیک اینترنتی، زیرساخت‌های فیزیکی هستند که از طریق آن‌ها ارایه دهندگان خدمات اینترنتی یا ISP ها می‌توانند به راحتی ترافیک اینترنت را میان شبکه‌های خود مبادله کرده و از این طریق ضمن ارتقای کیفیت سرویس‌های مختلف خود باعث کاهش هزینه‌ها و مدیریت هر چه بهتر توزیع محتوای داخلی شوند.

  شرکت سروش رسانه با ارائه این خدمت باعث جلوگیری از خروج ترافیک دیتای کشور از درگاه‌های بین‌المللی شده و افزایش ضریب ایمنی و کیفیت سرویس را در جریان ارتباطات برای مشترکین خود به ارمغان می آورد.
   
 • هم مکانی (co-location)

  مرکز داده‌ شرکت سروش رسانه با فراهم کردن فضايی منطبق بر استانداردهای جهانی و حرفه‌ای اين صنعت، امکان اجاره فضا را در داخل کشور برای سازمان‌ها و موسسات بزرگ فراهم کرده است.سازمان‌ها و موسساتی که سرور ها و تجهیزیات خود را پيکر بندی کرده اند اما براي نگهداری آنها و تامين منابع مورد نياز مثل برق، اينترنت امن پر سرعت، فضای مناسب و غیره، با مشکل مواجه هستند، می توانند از اين سرويس شرکت سروش رسانه استفاده نمایند.