دست‌و دلبازترین شرکت‌های فناوری کدامند؟
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۶ ۱۱۰۶
دست‌و دلبازترین شرکت‌های فناوری کدامند؟
شرکت‌های بزرگ فناوری به خاطر استخدام دانشجویان بی‌سابقه و تازه‌کار که به دنبال اولین تجربه کار زندگی خود هستند شهرت دارند، اما میزان پرداخت حقوق در هر شرکت متفاوت است و برخی از این شرکت‌ها به اندازه‌ای که به نظر می‌آیند دست‌ودلباز نیستند.
براساس گزارش CNN، با این همه در میان شركت‌های بزرگ، ۱۰ شركت وجود دارند كه مورد علاقه افرادی هستند كه می‌خواهند با حقوق بالا به استخدام درآیند. در حقیقت این شركت‌ها نسبت به دیگران بهترین رقم پرداختی را برای كارمندان تازه‌كار درنظر می‌گیرند.
این لیست كه توسط وب‌سایت معیار‌سنجی Emolument تهیه شده‌است، براساس داده‌های ۶۰۰ كارمند كه كمتر از سه سال سابقه كار در شركت‌های بزرگ فناوری را داشته‌اند، تدوین شده‌ است. این افراد در سمت‌های مختلفی از جمله برنامه‌نویسی، امور مالی، منابع انسانی و بازاریابی مشغول به كار بوده‌اند و بیشتر این افراد نیز در شعبه‌های اروپا و آمریكای این شركت‌ها مشغول به كار شده‌اند. 
Amazon
این شركت بالاترین نرخ پرداختی به كارمندان تازه‌وارد خود را دارد، به طوری كه میانگین حقوق یك كارگر سالانه ۱۰۹۰۰۰ دلار است و پاداشی ۲۲ هزار دلاری نیز دریافت می‌كند. با این‌همه آمازون شركتی است كه به داشتن محیط كار خسته‌كننده و غیرقابل تحمل شهرت دارد.
 
Apple
این شركت برای كارگران و كارمندان جوانش میانگین حقوقی برابر سالانه ۱۰۴ هزار دلار در نظر گرفته‌است و با احتساب پاداش سالانه ۱۶ هزار دلار،‌مجموع دریافتی سالانه كارمندان این شركت به ۱۲۰ هزار دلار می‌رسد.
 
Google
این شرگت معمولا به دلیل اینكه فرصت‌های شغلی سخاوتمندانه و حقوق‌های عالی را در اختیار دانشجویان سال آخر دانشگاه قرار می‌دهد، شهرت زیادی دارد. با این‌همه متوسط پرداخت این شركت به كارمندان جوانش سالانه ۸۶ هزار دلار است و میزان پاداش سالانه آنها نیز ۲۰ هزار دلار در نظر گرفته شده‌است.

Cisco
این شركت آمریكایی نیز حقوق سخاوتمندانه‌ای به كارمندان تازه‌كارش پرداخت می‌كند،‌اگرچه میزان پاداش آنها به اندازه دیگر شركت‌ها چشمگیر نیست. میزان حقوق سالانه كارمندان این شركت ۶۷ هزار دلار است. متوسط پاداش سالانه نیز هزار دلار تعیین شده‌است. این یعنی درآمد سالانه ۶۸ هزار دلار.
 
Oracle
شركت متعلق به لری الیسون به پرداخت حقوق‌های بالا شهرت دارد اما در این شركت برای كارمندان تازه‌وارد از پاداش خبری نیست. متوسط حقوق در این شركت برای تازه‌واردان ۶۷ هزار دلار است.

Microsoft
این غول نرم‌افزاری جهان حقوق و پاداش قابل توجهی را برای كارمندان جوان و بدون تجربه‌اش درنظر گرفته‌است. متوسط حقوق این افراد در مایكروسافت ۵۸ هزار دلار و متوسط پاداش ۹ هزار دلار است و این به آن معنی است كه درآمد سالانه افراد در مایكروسافت برابر درآمد كارمندان تازه‌كار در اوراكل است.
 
Telefonica
این شركت ارتباطاتی اسپانیایی اولین شركت غیرآمریكایی لیست به شمار می‌رود و نمایانگر شكاف بزرگی است كه در سطح پرداخت‌ شركت‌های فناوری در آمریكا و اروپا وجود دارد. متوسط حقوق كارمندان تازه‌كار تلفونیكا ۴۵ هزار دلار است كه مجموع آن با پاداش چهار هزار دلاری درآمد سالانه كارمندان این شركت را به ۴۹ هزار دلار می‌رساند.
 
Orange و IBM
هیچ‌یك از این دو شركت پاداشی برای كارمندان تازه‌كار خود در نظر نگرفته‌اند و حقوق سالانه هردو شركت برای كارمندان بدون تجربه ۴۸ هزار دلار است.
 
SAP
این شركت بزرگ نرم‌افزاری آلمانی كمترین میزان حقوق را در لیست به خود اختصاص داده‌است، سالانه ۴۴ هزار دلار. پاداش سالانه كارمندان این شركت نیز چهار هزار دلار است تا مجموع درآمد سالانه كارمندان به ۴۸ هزار دلار برسد.
 منبع: CNN