اینتل روی اینترنت 5G سرمایه‌گذاری زیادی میکند
۰۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۷ ۱۵۵۹
اینتل روی اینترنت 5G سرمایه‌گذاری زیادی میکند

اینتل با وجود سرمایه‌گذاری بسیار زیاد روی 4G، در نهایت رقابت را به LTE واگذار کرد. اما حالا اینتل در کنفرانس جهانی موبایل اعلام کرد که با تمام قوا آماده است که راه خود را در اینترنت 5G پیدا کند.

همانطور که میدانید اینترنت 5G میتواند ۱۰ تا 100 برابر سریع‌تر از شبکه‌های LTE امروزی باشد.
در همین رابطه اینتل از شرکتهای بزرگی مانند AT&T، ورایزون، اریکسون، هواوی و ZTE به‌عنوان مشارکت کننده‌هایی نام برد که در کنار آنها قصد آزمایش و توسعه 5G را دارند.
اینتل تصمیم دارد در سالهای آینده به‌سمتی حرکت کند که مورد نیاز واقعی اپراتورها و این صنعت است. به گفته یکی از مدیران اینتل، بحث ما به گوشیهای هوشمند و تبلتها مربوط نمیشود، صحبت از دستگاه‌های آینده است.
البته هنوز سوالات زیادی هست که پاسخی برای آنها وجود ندارد. فعلا فقط یک استاندارد برای 5G وجود دارد، و ممکن است سالها طول بکشد تا همه روی آن به اتفاق نظر برسند.
اینتل اعلام کرد: در حال همکاری با گروه‌های IEEE و  GPP3است تا به استاندارد واحدی دست پیدا کنند.
اینتل از شکست قبلی خود درس گرفته و نمیخواهد اینبار هم آن را تکرار کند. آنها نمیخواهند به تنهایی روی این فناوری کار کنند، قرار است با کسانی همکاری کنند که در این زمینه اطلاعات بسیار خوبی دارند.
پیش از این نیز عدم موفقیت اینتل در را به روی شرکتهایی مانند کوالکام باز کرده تا یکه‌تاز صنعت موبایل شوند. وقتی به بحث شبکه موبایلی میرسیم میبینیم اینتل قافله را به رقبا باخته است.
اینتل در زمینه اینترنت اشیاء نیز در حال کار روی محصولاتی است که در آینده معرفی میکند. اینتل به این نتیجه رسیده که کارایی و راندمان از سرعت بسیار مهمتر است و به همین دلیل بزودی شاهد مودمها و چیپهای جدیدی خواهیم بود که مخصوص دستگاه‌های با باند کم ساخته میشوند.