حمایت وزارت ارتباطات و دانشکده پست و مخابرات از کنفرانس یادگیری الکترونیک
۰۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۵ ۱۲۸۲
حمایت وزارت ارتباطات و دانشکده پست و مخابرات از کنفرانس یادگیری الکترونیک

رئیس دانشکده علمی کاربردی پست و مخابرات بر گذار از آموزش های مکان محور به آموزش های الکترونیک در وزارت ارتباطات و شرکتهای وابسته تاکید کرد.

دکتر یزدانیان، گفت: انتقال مفاهیم در حوزه تکنولوژی های جدید با استفاده از آموزش الکترونیکی با کیفیت تر انجام میشود به همین دلیل در این زمینه همکاری خود را با انجمن یادگیری الکترونیک آغاز کردیم.

وی به گستردگی جغرافیایی کشور و اتلاف هزینه، زمان و ... براساس آموزش فیزیکی اشاره کرد و افزود: اینکه چه پلت فرم با چه استاندارد و محتوایی را برای آموزش الکترونیک انتخاب کنیم و تطبیق درست با استانداردهای موجود داشته باشیم،‌ نیاز به بررسی های علمی داشت که ضرورت همکاری با انجمن یادگیری الکترونیک را ایجاب میکرد.
یزدانیان ادامه داد:‌ در کنفرانس یادگیری الکترونیک که روزهای چهارشنبه و پنج شنبه 5 و 6 اسفند در مرکز همایش های شهید قندی برگزار میشود،‌ آخرین یافته های علمی، مطابق با آخرین استانداردهای تخصصی در زمینه آموزش الکترونیکی عرضه میشود.
یزدانیان به برگزاری 9 کارگاه آموزشی و استفاده از اساتید برجسته در زمینه آموزش الکترونیک اشاره کرد و گفت: تعدادی مقالات علمی و تخصص در کمیته علمی بررسی شده و 9 مقاله شاخص نیز به همراه میزگردهای تخصصی دراین کنفرانس،‌ ارائه میشود.
وی خاطر نشان کرد: علاقمندان از دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی، مدیران و کارشناسان سازمانها و شرکت های وابسته، همچنین دانشجویان دانشکده پست و مخابرات نیز در این کنفرانس علمی حضور می یابند.
رئیس دانشکده پست و مخابرات اظهار کرد: همچنین تیم تخصصی از سوی دانشکده پست و مخابرات نیز، مأمور شده است تا با توجه به دیدگاه دکتر واعظی، وزیر ارتباطات، بر لزوم هدفمند بودن حمایت از رویدادهای علمی و ارائه نتیجه ملموس، راهکارهای عملیاتی پیاده سازی آموزش الکترونیکی در حوزه ICT را از دستاوردهای این کنفرانس استخراج کنند.
یزدانیان با بیان اینکه دانشکده پست و مخابرات تنها مرجع ارائه آموزش های کوتاه مدت تخصصی در حوزه ICT در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، ادامه داد: ارائه آموزشهای تخصصی مخابرات همچون نسل چهارم و پنجم ارتباطات سیار، اینترنت اشیاء، M2N، رایانش ابری و ... در دستور کار قرار دارد.
رئیس دانشکده پست و مخابرات ادامه داد: اکثریت استفاده کنندگان از آموزشهای تخصصی، متقاضی ارائه آموزش ها بصورت الکترونیکی هستند تا حداقل اتلاف زمانی در وقت همکاران بوجود آید.
یزدانیان در پایان تصریح کرد: اگر بخواهیم نقش محوری و مرجعیت آموزشی خودمان را حفظ کنیم، چاره ای نداریم جزآنکه آموزش های خودمان را با استفاده از فناوری های روز در عرصه ICT ارائه دهیم.