فراخوان شناسایی امکانات ارتباطی مازاد دستگاه ها توسط سازمان تنظیم مقررات اعلام شد
۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۸ ۱۰۷۴
فراخوان شناسایی امکانات ارتباطی مازاد دستگاه ها توسط سازمان تنظیم مقررات اعلام شد

ICTPRESS - فراخوان شناسایی امکانات ارتباطی مازاد دستگاهها به منظور ساماندهی و جلوگیری از هرز رفت منابع و استفاده بهینه از منابع و امکانات ارتباطی کشور توسط سازمان تنظیم مقرررات و ارتباطات رادیویی منتشر شد.

به گزارش شبکه خبری ICTPRESS، صادق عباسی شاهکوه با اعلام خبر فوق توضیح داد: این فراخوان با توجه به ایجاد شبکه‌های ارتباطی اختصاصی (مانند شبکه فیبرنوری اختصاصی)، از سوی برخی از دستگاهها و تمایل تعدادی از دستگاهها برای واگذاری مازاد امکانات ارتباطی مانند کانال‌ها و داکت‌های مخابراتی، فیبر تاریک، دکل و فضا، به متقاضیان آن امکانات و براساس مصوبه ۲۲۶ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات منتشر شده است.

معاون بررسیهای فنی و صدور پروانه رگولاتوری درباره جزئیات این فراخوان افزود: تمامی دستگاههایی که مایل به ارائه امکانات ارتباطی مازاد خود هستند حداکثر ظرف مدت سه ماه فرصت دارند تا متناسب با مصوبه ۲۲۶ کمیسیون در این زمینه اقدام کنند.

وی تصریح کرد: تمامی دستگاههایی که تا نیمه آذر سال ۹۴ امکانات ارتباطی ایجاد کردیند در صورتی میتوانند نسبت به واگذاری امکانات ارتباطی مازاد خود به شرکت ارتباطات زیرساخت و یا دارندگان پروانه ارائه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اقدام کنند که در مدت زمان سه ماهه فراخوان و بر طبق موارد درخواستی آن، نسبت به اعلام دقیق امکانات ارتباطی مازاد خود اقدام کنند.

لازم به ذکر است فراخوان شناسایی دستگاههای مایل به واگذاری امکانات ارتباطی مازاد و پیوست مربوط به آن روی پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بارگذاری شده است.