دلایل عمده‌ پایین بودن سرعت اینترنت
۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۰ ۲۴۰۶
دلایل عمده‌ پایین بودن سرعت اینترنت

امروزه با وجود بالا رفتن سرعت اینترنت، ممکن است عوامل متعددی مانع از بهره‌گیری کامل شما از این سرعت بالا شوند.

 

سال‌ها پیش وقتی به اینترنت وصل می‌شدیم، انتظار پنج دقیقه‌ای یا بیشتر برای برقراری ارتباط کاملا معمول و طبیعی بود؛ اما امروزه وقتی بارگذاری یک صفحه بیش از چند ثانیه طول می‌کشد کلافه می‌شویم.

در شرایطی که آنتن ضعیف است و تقریبا سیگنالی وجود ندارد، طبیعی است که صفحات دیر باز شوند و امکان اشتراک‌گذاری تصاویر در شبکه‌های اجتماعی وجود نداشته باشد؛ اما در مواردی، سیگنال وای‌فای قوی است، ولی همچنان صفحات دیر باز می‌شوند. در این مطلب به دلایل فنی احتمالی بروز چنین اتفاقی می‌پردازیم.

ممکن است طرح اینترنتی که خریداری کرده‌اید مناسب مصرف شما نباشد. بهتر است با تأمین‌کننده‌ی اینترنت خود تماس بگیرید و بهترین طرح را متناسب با نیاز خود تهیه کنید. بعد از این کار احتمالا شاهد افزایش محسوس سرعت اینترنت خود خواهید شد؛ هرچند که ممکن است در مقایسه با قبل، متحمل هزینه‌ی بیشتری شوید.در محیط خانه

یکی دیگر از دلایل پایین بودن سرعت اینترنت در منزل، می‌تواند دور بودن از مودم وای‌فای باشد. گاهی برای خانه‌های بزرگ، یک روتر به تنهایی جوابگو نیست. در این موارد، ابتدا سعی کنید روتر را در مرکز خانه و در ارتفاع قرار دهید. در صورتی که همچنان سیگنال ضعیف بود، توصیه می‌شود از تقویت کننده‌های سیگنال وای‌فای استفاده کنید به شبکه‌ی مش رو بیاورید.

اگر روتر خود را سال‌ها پیش خریداری کرده‌اید، ممکن است روتر شما قدیمی شده و به جدیدترین استانداردهای ارتباطی مجهز نباشد. مثلا 802.11ac که سرعت بیشتری را ارائه می‌دهد در روترهای قدیمی پشتیبانی نمی‌شود. بنابراین، توصیه می‌شود مشخصات روتر خود را بررسی کنید و در صورت لزوم روتر به‌روزتری تهیه کنید